FAQ

 

Czym jest Wyzwanie Matematyczne KINGS?

 

Wyzwanie Matematyczne Kings to nowoczesny konkurs matematyczny dla wszystkich uczniów klas II-VI szkół podstawowych oraz uczniów klas I - III gimnazjów w Polsce.

 

Kto może wziąć udział Wyzwaniu Matematycznym?

 

Każdy uczeń klas II - VI szkoły podstawowej i klas I - III gimnazjum  niezależnie od szkolnych ocen. Każdy uczeń jest rejestrowany indywidualnie i bierze udział w konkursie niezależnie od liczby uczniów zgłoszonych ze swojej szkoły. Darmowej rejestracji można dokonać na stronie http://kings.edu.pl/register.

 

Mam słabe oceny, czy mogę wziąć udział?

 

Nie tylko możesz, ale powinieneś/powinnaś! Dzięki udziałowi w konkursie poprawisz swoje wyniki w szkole, ale też przekonasz się, że matematykę da się lubić. Dla każdego ucznia opracowaliśmy specjalne materiały przygotowujące online, które pomogą osiągnąć dobry wynik. A może okaże się, że to Ty jesteś nowym Pitagorasem? Zarejestruj się online: kliknij tutaj 

 

Jak mogę się zarejestrować na Wyzwanie?

 

Darmowej rejestracji może dokonać uczeń lub rodzic za pomocą formularza online dostępnego pod tym linkiem

Jaka jest forma Wyzwania Matematycznego Kings?

 

Wyzwanie składa się z Rundy Otwartej oraz Rundy Finałowej. Odbywają się one w niedzielę, poza szkołą, gdzie setki uczniów rozwiązują zestaw 10 zadań matematycznych, w których należy wskazać jedną prawidłową odpowiedź (test jednokrotnego wyboru). Część zadań oparta jest na podstawie programowej danej klasy. Natomiast pozostała część wymaga, oprócz wiedzy, kreatywnego i nieszablonowego myślenia. Przed konkursem możesz zobaczyć i rozwiązać przykładowe zadania przygotowujące online. Sprawdź je tutaj! 

 

Maksymalna liczba punktów do zdobycia wynosi:

 

* w Rundzie Otwartej - 40 pkt (8 zadań po 5 pkt + 2 zadania bonusowe)

* w Rundzie Finałowej - 50 pkt (10 zadań po 5pkt)

Czym są zadania bonusowe?

 

Zadania bonusowe to zadania, które umożliwiają otrzymanie dodatkowych punktów. Z reguły są nieco trudniejsze, ale można nimi nadrobić potknięcie przy innych zadaniach. Za wszystkie zadania (w tym bonusowe) można otrzymać łącznie maks. 40 pkt w Rundzie Otwartej. W Rundzie Finałowej nie ma zadań bonusowych.

Jak się przygotować?

 

Przede wszystkim uwierz w siebie. A następnie rozwiąż przykładowe zadania przygotowujące online, który znajdziesz tutaj 

Kiedy i gdzie odbywa się Wyzwanie?

 

Runda Otwarta odbędzie się w sześciu największych miastach Polski:

* 5 lutego w Warszawie i Wrocławiu,

* 26 lutego w Łodzi,

* 19 marca w Trójmieście, Krakowie i Poznaniu.

Runda Finałowa odbędzie się w każdym z tych miast 2 kwietnia 2017 roku. Runda Otwarta i Runda Finałowa odbywają się poza szkołą uczestników w niedzielę. Szczegółowe informacje dotyczące lokalizacji podamy w zakładce “Miejsca”

Ile kosztuje udział w Wyzwaniu?

 

Rejestracja, skorzystanie z materiałów przygotowujących i udział w Rundzie Otwartej są całkowicie bezpłatne. Wystarczy zarejestrować się pod tym adresem. Chcemy by jak najwięcej uczniów i rodziców miało możliwość poznania nas i polepszenia swojego poziomu matematyki.

 

Jeżeli im się spodoba, a uczeń dostanie się do Rundy Finałowej, to przed Rundą Finałową należy uiścić opłatę 37 zł, za pomocą płatności Przelewy24 lub przelewem na konto bankowe. Szczegóły w zakładce Płatność.

Kiedy publikowane są wyniki i jak mogę je sprawdzić?

 

Dzięki wykorzystaniu elektronicznego systemu sprawdzania prac wyniki Rundy Otwartej zostaną opublikowane w ciągu 5 dni od dnia przeprowadzenia konkursu. Wstępne wyniki Rundy Finałowej każdy uczestnik pozna w ciągu 5 dni. Po przekazaniu wstępnych wyników uczestnicy mają 2 dni na odwołania. W ciągu 10 dni od odbycia się Rundy Finałowej opublikowane zostaną ostateczne wyniki wszystkich uczniów.

 

Sprawdzenie wyniku jest bardzo proste. Na teście znajduje się Twój numer. Wpisz go na kings.edu.pl w ramce “Pokaż mój wynik” i zobacz swój arkusz wraz z prawidłowymi odpowiedziami. Jeżeli nie masz testu ani numeru, to napisz swoje imię i nazwisko (klasę, szkołę i miasto) do nas: it@kings.edu.pl Pomożemy :)

Udało mi się! Przeszedłem do Rundy Finałowej. Co teraz?

 

Gratulacje! Runda Finałowa odbędzie się 2 kwietnia w Twoim mieście. Po Rundzie Finałowej otrzymasz szczegółową informację zwrotną odnośnie swoich rozwiązań. Żeby wziąć udział w Rundzie Finałowej konieczne jest dokonanie opłaty. Jak to zrobić? Sprawdź tutaj. Więcej szczegółów o miejscu Rundy Finałowej znajdziesz na: http://kings.edu.pl/miejsca 

Czy i jak mogę się odwołać od wyniku?

 

Odwołania są możliwe od wyniku Rundy Finałowej. Masz 2 dni od przekazania rezultatów na złożenie odwołania.

 

Napisz do nas e-mail z: numerem zadania, opisem zarzucanego błędu oraz wnioskiem o czynność, którą powinniśmy podjąć (np.: Proszę o dodanie 5 pkt). W tytule e-maila napisz: “Odwołanie [nr testu uczestnika]” i wyślij go na adres e-mail: zadania@kings.edu.pl. Odwołania od zadań, w których nie wskazano żadnej odpowiedzi lub wskazano wiele z nich oraz odwołania od Rundy Otwartej są niemożliwe.

 

Czym jest indywidualna i szczegółowa informacja zwrotna?

 

Każdy uczestnik Rundy Finałowej otrzyma informację zwrotną o swoich rozwiązaniach. Dowie się ile otrzymał punktów, gdzie popełnił błąd, jakie są prawidłowe odpowiedzi ze szczegółowym wytłumaczeniem krok po kroku poszczególnych zadań. 

 

Jakie są nagrody?

 

Najlepsze 3 osoby w każdej kategorii (klasie) otrzymują tytuł Laureata oraz nagrody rzeczowe: I miejsce - tablet II miejsce - smartfon III miejsce - dron Dla każdego uczestnika Rundy Finałowej zostanie przygotowane zaświadczenie o udziale w Rundzie Finałowej Wyzwania Matematycznego Kings.

 

Coś nie działa, co mam zrobić?

 

Napisz do nas na Facebooku albo przez formularz kontaktowy