5 miast jednocześnie w Wyzwaniu Matematycznym!
3 marca so

5 miast jednocześnie w Wyzwaniu Matematycznym!

Już tylko dni pozostały do końca zapisów na największe wydarzenie edukacyjne dla uczniów w Polsce. Jednocześnie w Warszawie, Wrocławiu, Trójmieście, Krakowie i Poznaniu 19 marca tysiące uczniów wezmą udział w Rundzie  Otwartej  Wyzwania Matematycznego Kings przeznaczona dla wszystkich uczniów klas II - VI szkół podstawowych i I – III gimnazjów w kraju.

Czym jest Wyzwanie Matematyczne Kings?

To unikalne połączenie konkursu matematycznego dla wszystkich uczniów, niezależnie od szkolnych ocen, oraz Festiwalu Naukowego z m.in.: eksperymentami chemicznymi, fizycznymi czy pokazami z robotyki.

Do wygrania są drony, tablety i smarftony, a niezależnie od zajętego miejsca każdy uczestnik Rundy Finałowej otrzyma szczegółową informację zwrotną o swoim występie.

Wyzwanie Matematyczne Kings zostało objęte Patronatem Honorowym Ośrodka Rozwoju Edukacji.

Co trzeba zrobić, żeby wziąć udział?

Wystarczy zarejestrować się tutaj  i 19 marca (w niedzielę) pojawić się na wydarzeniu. Jeżeli jesteś spoza tych 5 miast, to tutaj możesz zobaczyć, jak równie prosto dokonać rejestracji: https://kings.edu.pl/aktualnosci/6

Dokładny harmonogram dla poszczególnych klas oraz adres Wyzwania tradycyjnie zostanie podany w środę przed konkursem (15 marca) na kings.edu.pl oraz na Facebooku.

Ze względu na ogromną popularność konkursu oraz jeszcze większą liczbę próśb uczniów i rodziców z województwa dolnośląskiego i mazowieckiego, Runda Otwarta w Warszawie i Wrocławiu 19 marca jest rundą dodatkową i będzie przeznaczona dla uczniów, którzy nie przystąpili do Rundy Otwartej 5 lutego.

Zdjęcia z poprzednich wydarzeń (w tym na Politechnice Warszawskiej), które zgromadziły tysiące uczestników, można zobaczyć na Facebooku. Zachęcamy też do obejrzenia relacji TVP3 z Łodzi (od 2:59):  https://lodz.tvp.pl/17670977/lwd

Możecie już teraz skorzystać z darmowej rejestracji i rozwiązać przykładowe zadania na kings.edu.pl!

Zarejestruj się teraz!

Organizatorem wydarzenia jest Kings – międzynarodowa organizacja edukacyjna, której misją jest podniesienie mediany edukacji poprzez zmianę paradygmatu konkursów przedmiotowych na wydarzenia aktywizujące wszystkich uczniów niezależnie od aktualnego poziomu.